Coraz gorętsze lata spowodowały, że klimatyzacja stała się standardowym i powszechnym urządzeniem w wielu domach. Niestety duża popularność tego urządzenia nie poszła w parze z wiedzą w zakresie ceny odgrzybiania instalacji klimatyzacji. Zasadne zatem staje się pytanie, co jaki czas powinno się przeprowadzać odgrzybianie, po co właściwie to robić, a co najważniejsze, jaki będzie tego koszt.

Dlaczego warto przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji?

Zanim przejdzie się do tego, ile kosztuje odgrzybianie klimatyzacji i co składa się na ten koszt, najpierw trzeba się zastanowić, po co właściwie zadawać sobie trud przeprowadzanie takiej czynności i zamawiać takie usługi do swojego domowego urządzenia? Czy nie można by było po prostu nie odgrzybiać klimatyzacji?

Warunki panujące w układzie klimatyzacji są wręcz stworzone dla bakterii. Powoduje to, że namnażają się one w niezwykłym tempie, co sprzyja pojawianiu się grzybów i pleśni. Zbyt duża ich ilość sprawia, że przedostają się do powietrza, tym samym trafiając do płuc ludzi, którzy oddychają generowanym przez klimatyzacje powietrzem. Może to oznaczać naprawdę bardzo poważne kłopoty ze zdrowiem. Jedynym sposobem na ich uniknięcie jest okresowe odgrzybianie.

Co składa się na ogólny serwis klimatyzacji?

Żeby móc zrozumieć, jaka powinna być cena takiej usługi, najpierw trzeba sobie zdać dokładnie sprawę z tego, na czym ona polega i co wchodzi w jej zakres.
Na samym początku trzeba zaznaczyć to, że jest to działanie stosunkowo trudne, wymagające odpowiedniego doświadczenia, a także sprzętu. Sprawia to, że nie da się tego wykonać samodzielnie i niezbędne jest wynajęcie profesjonalisty. Po przybyciu do domu, w zależności od wybranej formy odgrzybiania, serwis dokona wtłoczenia do instalacji klimatyzacji specjalnej pianki, lub też ozonu, które mają za zadanie usunąć zanieczyszczenie. Co więcej, wymienione zostaną filtry, a także w razie potrzeby uzupełniony zostanie czynnik chłodzący.

Ile kosztuje czyszczenie klimatyzatorów?

Dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, lecz również i poprawnego działania klimatyzacji, poleca się, aby dokonywać jej odgrzybiania raz do roku. Pytanie tylko jakie się najczęściej wtedy pojawia, to ile to w ogóle kosztuje? Przyjmuje się, że w zależności oczywiście od modelu danego urządzenia, taki coroczny serwis nie powinien kosztować więcej, niż 300 złotych. Warto więc ponieść ten koszt i móc cieszyć się w pełni sprawnym oraz co najważniejsze, całkowicie bezpiecznym dla zdrowia urządzeniem.

Facebook Comments

Comments are closed