klimatyzacja Split

Choć klimatyzacja jest niezwykle popularnym urządzeniem w każdym biurze, czy też w domu, to jednak niewiele osób wie, jakie są jej rodzaje. I choć wiedza ta wydaje się być zbędna z poziomu zwykłego użytkownika, to jednak warto ją zdobyć, aby w razie potrzeby kupienia nowego modelu, wiedzieć, czym się poszczególne wersje od siebie różnią.

Klimatyzacja Split czy multisplit? czyli najpopularniejsza klimatyzacja w domu

Jeśli by chcieć wybrać jeden, zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj klimatyzacji w domu, to bez wątpienia byłaby to klimatyzacja split. Czym się ona charakteryzuje? Jest to taki model, który składa się z dwóch części – modułu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Taka konstrukcja posiada wiele zalet, lecz tą zdecydowanie najważniejszą jest fakt, że klimatyzacja tego typu zapewnia naprawdę bardzo cichą i wygodną pracę. Cały głośny sprzęt, czyli silnik i wiatraki umieszczone są na zewnątrz, podczas gdy w środku pracuje jedynie cichy moduł nadmuchujący zimne powietrze oraz pobierające ciepłe. Oprócz tego jest to również model zajmujący znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu, a także ładniej się prezentujący. Rozwinięciem tego modelu jest wersja multisplit, która charakteryzuje się tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych jest kilka modułów wewnętrznych.

Model przenośny

Nieco innego typu klimatyzacją jest wersja przenośna. Jest to jeden moduł, który wygląda nieco jak oczyszczacz powietrza, który dodatkowo posiada dość pokaźnych rozmiarów rurę, którą należy umieścić w oknie. Cechą szczególną tego rozwiązania jest to, że całość urządzenia zawarta jest w jednej obudowie, więc charakteryzuje się ono dość głośną pracą. Co więcej, jest to również model nieco mniej wygodny w codziennym użytkowaniu, a na pewno znacznie mniej estetyczny. Zaletą jest fakt, że jest to wersja tańsza, oraz mobilna, więc można ją swobodnie przenosić, a także przegląd klimatyzacji tego typu jest nieco tańszy.

Która wersję klimatyzacji wybrać?

Bez względu na to, jaki model klimatyzatora się wybierze, koniecznie od czasu do czasu trzeba przeprowadzać jego serwisowanie. Patrząc pod tym kątem, która wersja będzie lepsza? Jeśli kierować się tylko ceną, to bez wątpienia będzie to klimatyzacja przenośna, którą można nawet zawieść do serwisu, gdzie na miejscu zostaną poczynione wszystkie prace. Jeśli jednak chodzi o wygodę, to bez wątpienia lepiej kupić model typu klimatyzacja split, w którym na miejscu w domu zostaną zrealizowane prace serwisowe. Oczywiście będzie to również rozwiązanie nieco droższe, lecz mimo wszystko, wydaje się, że będzie lepsze.

Przeczytaj także: Jak czyścić domową klimatyzację?

Facebook Comments

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *