klimatyzacja typu split

Jak zapewnić dobry mikroklimat i optymalną temperaturę w pomieszczeniu przez cały rok? Rozwiązaniem tego problemu może być klimatyzacja typu split. Klimatyzatory typu split łączą w sobie wysoką sprawność, cichą pracę i możliwość zapewnienia właściwej temperatury w wielu pomieszczeniach jednocześnie.

Klimatyzator split – Zasada działania

Klimatyzacja typu split to tak naprawdę dwa połączone ze sobą urządzenia. Pierwsze z nich zawsze montowane jest na zewnątrz budynku. W zewnętrznej części klimatyzatora znajdują się najgłośniej pracujące elementy. Sam klimatyzator montowany jest wewnątrz pomieszczenia. Opcji jest wiele. Można tu wymienić choćby klimatyzator naścienny, ścienno – sufitowy, kasetonowy lub kanałowy.

Klimatyzacja typu split, najczęściej wyposażana jest także w opcję ogrzewania pomieszczeń. Urządzenia są też wyposażane w system filtracji powietrza i jego jonizacji. Dzięki temu można uzyskać w pomieszczeniu bardzo zdrowy mikroklimat. Klimatyzatorem split pomieszczenie można w gorące dni schładzać, a w zimne ogrzewać. Klimatyzacja typu split zapewnia także osuszanie powietrza i jego filtrowanie. Wiele z tych urządzeń to urządzenia samoczyszczące się, więc nie ma ryzyka zagrzybienia klimatyzacji i wpływania do pomieszczenia powietrza z grzybami i innymi czynnikami chorobotwórczymi.

Klimatyzacja split – Nie tylko do jednego pomieszczenia

Klimatyzator split w najpopularniejszej wersji może schładzać lub ogrzewać jedno pomieszczenie. Dostępne są także klimatyzatory multi split. I w nich występuje jedno urządzenie zewnętrzne, ale urządzeń wewnętrznych może być kilka. Z powodzeniem więc można jednym układem klimatyzacyjnym zapewniać właściwą temperaturę w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Co ważne, wewnętrzne urządzenia mogą pracować zupełnie niezależnie od siebie, więc i temperatura w poszczególnych pomieszczeniach może być różna. Jednostka zewnętrzna z jednostkami wewnętrznymi zawsze jest łączona cienkimi rurkami, którymi płynie freon. Dzięki zastosowaniu rurek o minimalnej średnicy nie ma potrzeby – tak jak przy klimatyzatorach przenośnych – wiercenia w ścianach dużych otworów. Zawsze trudnych do wykonania i wymagających zaślepiania w czasie, gdy klimatyzator nie jest użytkowany.

Podsumowując, planując montaż klimatyzacji w domu, mieszaniu czy budynku biurowym, warto przeanalizować ofertę klimatyzatorów typu split. Ich wybór jest bardzo duży, zawsze więc można znaleźć klimatyzator, który sprawdzi się w użytkowaniu. Montaż takiej klimatyzacji i późniejsze serwisowanie warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie, to daje gwarancje prawidłowego montażu i sprawnej pracy urządzenia przez wiele lat.

Facebook Comments

Comments are closed