MENU
Jesteś tutaj: Motoryzacja Co to jest kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu? Czy można go odbyć poza szkołą jazdy?

Co to jest kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu? Czy można go odbyć poza szkołą jazdy?

10:01, dnia 24 maj 2022r.
Kategoria:Motoryzacja
502
0

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 2016 r. wprowadza obowiązek, aby wszyscy uczestnicy kursów na prawo jazdy ukończyli również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Czym jest kurs pierwszej pomocy Wrocław? Czy można go odbyć poza szkołą nauki jazdy?

Kiedy warto odbyć kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu?

Szkoła MotoKenner organizuje również kurs pierwszej pomocy Wrocław. Jest on obowiązkowym elementem nauki jazdy na każdą kategorię. Od 2016 roku zmieniły się zasady jego realizacji. Przed rozpoczęciem jazdy kursant musiał przedstawić zaświadczenie o odbyciu szkolenia z pierwszej pomocy. Obecnie obowiązkowe jest ukończenie takiego kursu w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc musi być udzielana ofiarom wypadków drogowych przez cały czas trwania kursu na prawo jazdy. Dzięki temu czas ukończenia kursu będzie krótszy, a egzamin na prawo jazdy przyjemniejszy. Osoby, które chciały pominąć część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy, musiały przedstawić zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy. Aby móc prowadzić samochód, wystarczy, że zdadzą egzamin teoretyczny. Szkoły jazdy mogą dostosować swoją ofertę do potrzeb kursantów, nie tylko pod względem czasowym, ale także finansowym.

Co to jest kurs pierwszej pomocy?

Nie ulega wątpliwości, że ofiary wypadków drogowych często potrzebują profesjonalnej pomocy. Wiadomo jednak, że wiele osób nie jest w stanie zareagować w takich sytuacjach albo paraliżuje je strach lub stres i stają się bezużytecznymi obserwatorami. Nasza szkoła oferuje również kurs pierwszej pomocy we Wrocławiu. Kurs ten ma na celu przygotowanie uczniów do tego typu sytuacji.

Upewnij się, że jesteś świadomy, że od Twojej reakcji może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Dlatego kurs pierwszej pomocy obejmuje zarówno:

  • Część teoretyczną ze wskazaniem odpowiednich podstaw prawnych
  • Część praktyczną z ćwiczeniami na fantomie

Ponadto szkolenie jest skonstruowane w sposób ułatwiający uczestnikom przekazywanie informacji zwrotnych.

Zostało ono również zaprojektowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli z łatwością odpowiedzieć na egzamin państwowy.

Czego nauczysz się podczas kursu?

Wykwalifikowani ratownicy medyczni wykorzystają ten czterogodzinny czas, aby pokazać Ci, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach na drodze. Uświadamiają również, że liczą się sekundy i że przyjazd karetki może potrwać dłużej.

Kurs obejmuje również takie ważne aspekty, jak:

  • Jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić akcję ratunkową?
  • Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o procedurach resuscytacyjnych.
  • Jak reagować w przypadku oparzeń.
  • Jak ratować ofiarę uwięzioną w zablokowanym pojeździe?
  • Co robić, gdy ofiara nie jest przytomna?
  • Czynności ratowniczych nie należy wykonywać pod żadnym pozorem.
  • Jak wezwać pomoc w nagłych wypadkach i co zrobić, gdy trzeba zatrzymać samochód w razie wypadku.

Czy warto się starać?

Wszystkich kursantów, którzy chcą zdać egzamin na prawo jazdy z MotoKennerem, zapraszamy na wrocławski kurs pierwszej pomocy. Choć szkolenie to jest obowiązkowe, uważamy, że nie powinno być jedynym powodem nauki pierwszej pomocy. Ważne jest, abyś zdawał sobie sprawę, że za nieudzielenie pomocy możesz zostać ukarany. Należy również mieć świadomość, że możesz być świadkiem wypadku. Jeśli w samochodzie, którym jedziesz, znajduje się Twoja matka, brat lub siostra, a kierowca nie rozpoznaje poważnych obrażeń, będziesz wiedział, co robić. Jeśli nie masz takiego kursu, będziesz musiał poczekać na przyjazd karetki pogotowia. Należy pamiętać, że udzielenie pierwszej pomocy bez zachowania środków ostrożności lub znajomości prawidłowych technik może spowodować poważniejsze obrażenia u poszkodowanego.

ofiara wypadku.

Czy chcesz wziąć udział w kursie w szkole nauki jazdy? Dowiedz się więcej

Informacje o Kursie Pierwszej Pomocy we Wrocławiu. Napisz lub zadzwoń do nas!Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*